joi, 13 august 2009

Off,vai de steaua voastra!

Doamne.. sa vezi copii de clasa 6-7 in spatele scolii fumand?! Eu vad zilnic cand sunt la scoala... Si de-ar auzi parintii lor.. ce-au ajuns copii din ziua de azi si ce au fost:-j.. Si ce cuvinte ies din ei.. pe scurt... Romania,te iubesc!

marți, 11 august 2009

De ce?!

De ce inchidem ochii cand dormim? De ce inchidem ochii cand visam? De ce inchidem ochii cand sarutam? Pentru ca cele mai pretioase lucruri nu se poate vedea cu ochiul. Cand inchid ochii te vad pe tine!

sâmbătă, 8 august 2009

Pentru inceput..

Acum pot respira usurata ca am terminat prima postare,si o pot incepe pe a doua ^:)^. Ce sa scriu..:-s? Pai.. e iar sambata.. o zii.. umpic innorata,stau pe vechiul meu scaunel din fata calculatorului,si ascult linistita unele melodii de-ale lui Michael Jackson(poate sunt un pic obsedata dupa melodiile lui,si recunosc ca l-am descoperit abia dupa ce a murit,dar asta-i life-ul:d). Acum observ ca s-au terminat melodiile cu MJ(Michael Jackson),si incep unele cu Vama Veche.. In rest vorbesc cu cateva prietene,Diana,Sibel si Carmen.. si ma foarte plictisesc.. Nu prea mai am ce sa scriu,voi scrie maine,pa-pa>:D<:-h

Hmm...

Mda.. Si asa am facut sa apar si eu pe aici:p. Nu din pura intamplare,plictiseala m-a indemnat sa fac asa ceva;)).Acum sa scriu cate ceva despre mine.. de obicei am o stare buna,dar si ciudata,imi place ciocolata cu zmeura,nu stiu ce m-as face fara ea:-x,imi place culoarea rosie,imi place toamna,cand merg pe Bv. Independentei si ma plimb calcand pe frunzele uscate.. ma simt super in locul acela,iarna.. imi place cand vin tarziu de la scoala si pot sa ma gandesc in liniste la toate problemele mele,fara ca(,)colegii mei care nu ii pot suporta sa ma sacaie sau sa-mi dea sa ascult jalnicele lor manele,primavara.. chiar nu stiu ce sa scriu,deoarece de curand bunicul meu a murit,iar eu primavara obijnuiam sa stau in curte alaturi de el si sa privim florile,sa le udam,sa curatam prin gradina,etc.. acum nu stiu ce o sa-mi placa primavara,dar cu prima ocazie o sa va scriu.Vara imi place cand stau cu una dintre prietenele mele care le stiu de-o viata,Diana,care nu as renunta la ea,si chiar daca,uneori,ne certam ca(,)chioarele si nu ne dam seama ce greseala facem,imi place cand mergem pe Soseaua Vestului iar noi o numim "faleza" deoarece se vede apusul cel mai frumos. Ce as putea sa mai zic..? A,da! Imi plac in special excursiile alaturi de parintii mei la munte,este minunat. De obicei nu merg in excursiile organizate de profesorii scolii mele deoarece unii profesori sunt luati "de fraieri",cum ar spune elevii scolii mele,iar eu nu pot sa suport sa vad cum ei stau si nu fac nimic. Preferintele mele in materie de haine sunt cele sport in general.. uneori si elegant,dar rar. Cam atat despre mine,va las sa descoperiti singuri restul:P.ma veti gasi pe adresa de mail elena_laura1212@yahoo.com. In rest nu prea mai am ce zice,vorbim acolo,va pup:*.