

Hello :). Stiu ca n'am mai postat nimic,dar imi uitasem parola. Acum de dragul vremurilor bune,sa nu aducem aminte si de iarna care s-a asternut foarte frumos pe "curatul" Ploiesti. Oricum,e al nostru,nu? Sa revenim la oile noastre,deci e iarna cu multa zapada,in sfarsit! Spre ghinionul meu am racit si nu pot sa o frec pe scumpa mea Diana,sau pe alte bune prietene.
Soarele nici nu indrazneste sa-si scoata "coltii" in fata norilor cei gri. O plapuma alba si groasa acopera strazile si masinile. Parca nici nu-ti vine sa calci pe ea,nu? Si stiti care-i partea buna? A venit iarna in adevaratul sens al cuvantului in prima zii de vacanta. Mult nu mai este pana se termina si acest an,in care pot spune ca am realizat o groaza. Nu stau sa le enumar,ca deviez de la subiect. Si vremea asta,te face sa te bagi in plapuma ta calda,sa iei o cana de ceai ca sa te incalzesti,sa-ti iei pilula daca racesti,si sa doooormi. Mie asta-mi face iarna asta,dar trebuie sa ne resemnam:p

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu